>
نوشته شده توسط : mmmm93

دیریست که نامش بشده ورد زبانم
دیدار حریمش شده همواره دعایم

سیری نپذیرم ز زیارتگه پاکش
در مشهد او شاهد الطاف خدایم

با پیکر او طوس شده خاک بهشتی
درصحن رضا(ع) ازغم واندوه رهایم

دیدیم بسی داده شفا زایر بیمار
باکی زمرض نیست، به مولاست رجایم


جارو کشی درگه او فوز عظیم است
ای کاش که مولا کند این هدیه عطایم

طوف حرمش حاجت این عاشق زار است
یا رب بنما حاجت من زود روایم
:: برچسب‌ها:
تاريخ انتشار : سه شنبه دهم 5 1396 (0) نظر
نوشته شده توسط : mmmm93
تاريخ انتشار : پنج شنبه پنجم 5 1396 (0) نظر
نوشته شده توسط : mmmm93

امروزه فناوری هسته‌ای به عنوان یکی از به‌روزترین و راهبردی‌ترین علوم دنیا، سنگ محک و زمینه‌ای برای توسعه توانمندی علمی و تولیدی هر کشوری است. برگ برنده‌ای که با وجود تحریم‌ها و جلوگیری کشورهای برخوردار از آن، توسّط دانشمندان و جوانان مؤمن و انقلابی این مرز و بوم و با تلاش خستگی‌ناپذیر و توکّل بر خداوند در میان بُهت و حیرت دنیای استکبار، نصیب این کشور اسلامی شد. این واقعه، نشان داد که با دست خالی هم می‌توان بزرگترین و مرتفع‌ترین قلّه‌ها را زیر پا گذارد؛ به شرطی که تلاش و ایمان با هم همراه شوند.
http://up.ghalebgraph.ir/up/galebgraph/file/1395/03/147787644.png:: برچسب‌ها: مقالات اقتصاد مقاومتی
تاريخ انتشار : جمعه اول 2 1396 (3) نظر
نوشته شده توسط : mmmm93
ضروری است اقتصاد مقاومتی در صنعت خودرو با اتکا به توان داخلی در زمینه طراحی و تولید خودرو محقق شود.

یک کارشناس صنعت خودرو گفت: ضروری است اقتصاد مقاومتی در صنعت خودرو با اتکا به توان داخلی در زمینه طراحی و تولید خودرو محقق شود.

وی با بیان اینکه خودروساز شدن به معنای کسب دانش لازم برای طراحی و تولید خودرو با بالاترین کیفیت و کمترین قیمت است، خاطرنشان کرد: با بررسی وضعیت فعلی خودروهای تولیدی در کشور مشخص می شود که خودروسازان داخلی هنوز نتوانسته اند به این هدف دست یابند.
عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی ادامه داد: راهبرد مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق اقتصاد مقاومتی با اتکا به توان داخلی و تاکیدات ایشان بر دانش بنیان شدن بخش های مهم اقتصادی کشور بهترین فرصت برای تحقق این هدف در صنعت خودرو است.
وی افزود: در این زمینه خودروسازان داخلی باید در همکاری با خودروسازان بزرگ جهان نسبت به انتقال تکنولوژی و کسب دانش روز برای طراحی و تولید خودرو اقدام کنند.
آزادی با بیان اینکه دانش طراحی و تولید خودرو باید در خودروسازان داخلی نهادینه شود، تصریح کرد: خودروسازان کشور باید به موازات انتقال تکنولوژی نسبت به بومی سازی این دانش و اتکا بر توان داخلی اقدام کنند.:: برچسب‌ها: مدیریت منابع غیر نفتی
تاريخ انتشار : سه شنبه هشتم 1 1396 (4) نظر
نوشته شده توسط : mmmm93
بانکداری قلب تپنده هر اقتصاد و جاری کننده خون در رگهای اقتصاد جامعه است . اقتصاد مقاومتی که موجبات قوام جامعه اسلامی است، اقتصاد مبتنی بر پایه های منابع داخلی است که در برابر فشارها و تحریم ها دچار بحران نمی شود.مطالعات نظری و تجربی نشان می دهد که بازارهای پول و سرمایه ، نقش مهمی در رشد و توسعه اقتصادی دارند . افزایش حجم سرمایه، هم به طور مستقیم به صورت یکی از عوامل تولید و هم از طریق افزایش بهره وری دیگر عوامل، سبب بالا رفتن اشتغال، تولید و رفاه جامعه می شود و از طرفی بانکداری الکترونیکی با بهبود فضای کسب و کار و درگیر نمودن بخش واقعی اقتصاد می تواند بستر ساز اقتصاد مقاومتی و خلق حماسه اقتصادی باشد .از این رو تحول و توسعه بانکداری الکترونیک در جامعه امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.
http://up.ghalebgraph.ir/up/galebgraph/file/1395/03/59596.png:: برچسب‌ها: بانک در اقتصاد مقاومتی
تاريخ انتشار : سه شنبه هشتم 1 1396 (4) نظر
نوشته شده توسط : mmmm93
نقش فرش در اقتصاد مقاومتی بی نظیر است
فرش با ویژگی های شاخص اقتصادی خود و به ویژه دارا بودن ارزش افزوده فراوان،سهمی شایان توجه در اقتصاد مقاومتی دارد.رییس مرکز ملی فرش ایران در نمایشگاه فرش دستباف ایران در روسیه گفت:در طول تاریخ کهن تولید فرش در ایران، این محصول با فرهنگ و هنر ایرانیان عجین شده و در کنار وجوه اقتصادی دارای جنبه های غنی هنری و فرهنگی است.فرش با ویژگی های شاخص اقتصادی خود و به ویژه با دارا بودن ارزش افزوده فراوان، نقش و سهمی شایان توجه در اقتصاد مقاومتی دارد.
رییس مرکز ملی فرش ایران با بیان این مطلب در نمایشگاه فرش دستباف ایران در روسیه با اشاره به سابقه طولانی فرشبافی در ایران افزود: در طول تاریخ کهن تولید فرش در ایران، این محصول با فرهنگ و هنر ایرانیان عجین شده و در کنار وجوه اقتصادی دارای جنبه های غنی هنری و فرهنگی است.

http://up.ghalebgraph.ir/up/galebgraph/file/1395/03/25151.png
محمدباقر آقاعلیخانی تنوع طرح و نقش و تنوع رنگ را از شاخصه های قابل توجه در دستبافته های ایرانی دانست که می تواند پاسخگوی سلایق مختلف و نیازهای گوناگون مصرف کنندگان باشد.
وی با اشاره به بازار روسیه به عنوان یکی از بازارهای هدف جدید برای صادرات فرش دستباف ایران، از مساعدت مرکز ملی فرش ایران برای بسط و توسعه این بازار و دیگر مقاصد صادراتی خبر داد و برگزاری چنین نمایشگاهی را در کنار اعزام هیات های تجاری گامی ارزشمند در این مسیر ارزیابی کرد.:: برچسب‌ها: مدیریت منابع غیر نفتی
تاريخ انتشار : سه شنبه هشتم 1 1396 (3) نظر
نوشته شده توسط : mmmm93
نظام اقتصادی اسلام با همه عمق، اصالت و عظمت، صلاحیت پیاده شدن درهر عصر، زمان و مکانی را دارد. اما این امر، در سایه وجود حکومتی اسلامی که به تمامی مبانی اعتقادی، اخلاقی و معنوی اقتصاد اسلامی معتقد باشد، امکان‎پذیر است. اکثر معضلات و مشکلاتی که در گذشته و حال رویاروی اقتصاد قرار داشته است، از 3 منبع سرچشمه می‎گیرد:

1. فقدان تولید کافی

2. توزیع ناعادلانه

3. رعایت نکردن الگوی مصرف
http://up.ghalebgraph.ir/up/galebgraph/file/1395/03/514541.png

جامع ترین اهداف اقتصاد مقاومتی بطور کامل در متن نهج البلاغه تشریح شده است لذا توجه  در عمق این متون نه تنها باید توسط مراجع بلکه در جهت عزت دنیوی مردم باید در راستای کار سیاست داران کشور قرار گیرد :

برای مثال نرخ بهره صفر درصد که در حال حاضر در کشور های خارجی نزدیک به نیم درصد است اما در کشورمان این نرخ خیلی بیشتر از این رقم میباشد .که با توجه به راههای رسیدن به این نرخ بطور کامل با زبانی ساده در نهج البلاغه عنوان شده است.:: برچسب‌ها: نهج البلاغه در اقتصاد مقاومتی
تاريخ انتشار : يکشنبه ششم 1 1396 (0) نظر
نوشته شده توسط : mmmm93
از نظر آموزه های قرآنی یکی از حکمت های آفرینش انسان، آبادانی زمین است که از طریق کار و کارآفرینی تحقق می یابد. در آیات قرآنی از خلیفه خدا خواسته شده تا با سعی، کسب، کار و عمل، نعمت های الهی را در زمین و آسمان بجوید و با تبدیل و تغییر مناسب در خلقت آنهاجهت رشد و خدایی شدن، از آن بهره مند شود.

خداوند در آیه ۱۱۹ سوره نساء، از تغییرات نادرست در خلقت به عنوان عمل شیطانی یاد کرده است، اما مفهوم مخالف، آن است که تغییر در خلقت به شکل مناسب جایز بلکه واجب و از خلاقیت های بشری است و یکی از توانایی های تعلیمی خداوند به بشر همین تغییر در خلقت اشیای هستی به عنوان خلیفه الهی جهت اکمال اشیاء و بهره مندی از آن برای خود و جامعه انسانی است.
http://up.ghalebgraph.ir/up/galebgraph/file/1395/03/515.png

با نگاهی به آموزه های وحیانی اسلام دانسته می شود که انسان برای کار مولد همراه با خلاقیت و تغییرات مناسب در جهان هستی آفریده شده است، زیرا تنها با کار است که هم خود به کمال رشدی می رسد و هم به عنوان خلیفه الهی اشیاء و آفریده های الهی را به کمال می رساند.

به سخن دیگر، انسان از نظر اسلام، موجودی کارآفرین است چرا که خلاقیت و خطرپذیری در ذات انسان نهادینه شده است و از این رو خداوند به صراحت از ظلوم و جهول بودن انسان سخن می گوید که بیانگر خطرپذیری و گام نهادن در مجهولات است تا آن را به یک معلوم و دانشی مورد استفاده خود و دیگران در آورد.:: برچسب‌ها: کارآفرینی دراقتصادمقاومتی
تاريخ انتشار : چهارشنبه دوم 1 1396 (1) نظر
نوشته شده توسط : mmmm93
کارآفرینی فرآیندی است که از طریق تجربه و انتقال آن، قابل آموزش و قابل یادگیری است. به عقیده «آلفرد مارشال» کارآفرینان افرادی هستند که ماجراجویی می‌کنند و ریسک آن را متقبل می‌شوند. سرمایه و نیروی کار را گرد هم می‌آورند، برنامه کلی آن را تنظیم می‌کنند و بر جزئیات آن نظارت می‌کنند. این کارآفرین باید توانایی مدیریت کارها را از طریق افراد داشته باشد و آن را در محیطی سامان دهد که ماجراجویی و ریسک، جزء ذاتی آن است.
http://up.ghalebgraph.ir/up/galebgraph/file/1395/03/وئوئوننئ.png
 بنابراین در دنیای در حال تحول امروز، کامیابی ازآن جوامع و سازمان‌هایی است که بین منابع کمیاب و قابلیت‌های مدیریتی و کارآفرینی و خلاقیت منابع انسانی خود رابطه معنی‌داری برقرار سازد. به عبارتی دیگر، جامعه و سازمانی می‌تواند در مسیر توسعه، حرکت رو به جلو و داشته باشد که با ایجاد بسترهای لازم، منابع انسانی خود را به دانش و مهارت کارآفرینی مولد تجهیز کند تا آنها با استفاده از تکنیک‌هایی چون مهندسی ارزش، سایر منابع جامعه و سازمان را به سوی ایجاد ارزش وحصول رشد و توسعه، مدیریت و هدایت کنند. کارآفرینی، قابلیتی است که می‌تواند سازمان‌ها را در این برهه حساس نجات دهد و بقای آنها را تضمین کند. زمانی که کارآفرینی به‌عنوان یک روش زندگی توسط اکثریت افراد جامعه پذیرفته شود، ارکان توسعه در آن جامعه در مقایسه با سایر جوامع سریع‌تر رشد می‌کند، چراکه کارآفرینی و افراد کارآفرین باعث ایجاد اشتغال، انتقال تکنولوژی، بهبود کیفیت زندگی و ایجاد رفاه و ثروت می‌شوند. به همین دلیل است که کشورهای مختلف به دنبال اجرای برنامه‌هایی برای گسترش فعالیت‌های کارآفرینانه هستند.:: برچسب‌ها: کارآفرینی در اقتصاد مقاومتی
تاريخ انتشار : چهارشنبه دوم 1 1396 (0) نظر
نوشته شده توسط : mmmm93
کارآفرینی به عنوان یکی از اصلی ترین و مهم ترین موضوعات دنیای امروز و محرکه اصلی توسعه اقتصادی محسوب می شود و نقش آن در نوآوری یا ایجاد فضاهای جدید کسب وکار بر همگان روشن است.

توجه به این مهم که کارآفرین و کارآفرینی از عنصرهای بالقوه ی توسعه و حرکت به سوی پیشرفت و ترقی است می تواند بسیار بحث انگیز و مورد تحلیل باشد.
http://up.ghalebgraph.ir/up/galebgraph/file/1395/03/cooltext239501514330468.png

اقتصاد مقاومتی را میتوان چهارگونه تعریف نمود و چهار الگو از آن یا ترکیبی از همه ی آنها را در کشور به عنوان پروژه هایی ملی پیگیری  کرد. در تعریف این نوع جدید از اقتصاد صحبت از چهار نوع اقتصاد مطرح می شود:

الف) اقتصاد موازی؛ یعنی همانطور که هر انقلابی برای رسیدن به اهداف خود نیازمند نهادهایی برای تامین اقداماتش و حفظ کیان خود است، انقلاب اسلامی و کشور ایران نیز به نهادسازی های مقاومتی در اقتصادش نیاز دارد، بگونه ای که شاید ماهیتا از عهده نهادهای رسمی اقتصادی بر نیاید. استفاده از سازمانهای مردم نهاد، سازمان های دانش بنیان، مراکز تحقیقاتی و... نمونه هایی از نوع اند.:: برچسب‌ها: کارآفرینی در اقتصاد مقاومتی
تاريخ انتشار : چهارشنبه دوم 1 1396 (2) نظر


گالري 
تصاويرتماس با ما
X